Dla rodziców

Wydarzenia rok szkolny 2017/2018

4 wrzesień:

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

4 września 2017 r. o godzinie 9.00 w naszej szkole odbyła się inauguracja roku szkolnego 2017/ 2018. Wspólną mszą świętą w naszym parafialnym kościele rozpoczeliśmy rok szkolny. W murach naszej szkoły Pani dyrektor Bożena Szatan serdecznie powitała księdza proboszcza Antoniego Kazior, uczniów, nauczycieli i licznie zgromadzonych rodziców. Przekazała informacje o najważniejszych zadaniach w nowym roku szkolnym. Zwróciła ponadto uwagę na bezpieczeństwo oraz życzyła wszystkim sukcesów w nauce i pracy.

 

Organizatorzy: SP Jeżówka

5 wrzesień:

BEZPIECZNA SZKOŁA

11.09.2017 r. w naszej szkole miało miejsce spotkanie z policjantami, którego tematem przewodnim było bezpieczeństwo dzieci na drodze. Panowie policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po drodze i ulicy, a w szczególności o zasadach bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Zapoznali uczniów ze znakami drogowym oraz przypomnieli jak należy zachowywać się, gdy zaczepi ich ktoś nieznajomy. Przećwiczyli z uczniami zachowanie się przy spotkaniu z obcym psem. Mówili także o korzyściach noszenia elementów odblaskowych. Wśród dzieci zainteresowanie wzbudziło opowiadanie o pracy w Policji oraz oglądanie przyniesionych przez nich podstawowych akcesoriów policjanta. Dzieci mogły przymierzyć czapkę, obejrzeć dokładnie kajdanki i pałkę policyjną. Dla uczniów kl. 0-III była to niewątpliwie ciekawa forma zdobywania i utrwalania wiedzy na temat. bezpieczeństwa na drodze.

Organizatorzy: SP Jeżówka

wrzesień:

JESIENNE PORZĄDKI- SPRZĄTANIE ŚWIATA

Uczniowie naszej szkoły w trosce o czystą planetę postanowili zadbać o czystość i porządek Jeżówki. W akcji wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły podstawowej ze swoimi wychowawcami. Uczestników podzielono na małe grupy i wyznaczono trasy sprzątania. Każdy uczestnik otrzymał rękawiczki oraz worki foliowe. Rezultatem przedsięwzięcia było znalezienie dzikich składowisk i zebranie kilkudziesięciu worków z odpadami. To już kolejna akcja uczniów ucząca odpowiedzialności za otaczający nas świat. Dzieci uznały, że człowiek jest winnych degradacji środowiska. Może widok sprzątających uczniów zmusi wszystkich do myślenia i poprawi czystość naszej wioski.

Organizatorzy: SP Jeżówka

wrzesień:

NOŚ ODBLASKI!

15 września 2017 roku nasza szkoła przystąpiła do kolejnej edycji konkursu „ Odblaskowa Szkoła”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na konieczność ustawowego obowiązku korzystania przez pieszych uczestników ruchu drogowego z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. W dniu 09.2017r. W ramach tego konkursu odbył się happening pod hasłem „ Noś Odblaski”. Starsi uczniowie naszej szkoły w kamizelkach odblaskowych z transparentem „ Noś Odblaski” udali się ulicami wsi do mieszkańców, aby przypomnieć o konieczności noszenia elementów odblaskowych po zmierzchu poza terenem zabudowanym, oraz w trudnych warunkach pogodowych w celu podniesienia bezpieczeństwa pieszych użytkowników drogi.

Organizatorzy: E. Micyk, H. Makowska

wrzesień:

RAJD HARDEGO

W dniach 29-30 września odbył się 31 Rajd Pieszy Szlakami Walk Oddziału „Hardego” organizowany przez Oddział PTTK im. Aleksandra Janowskiego w Olkuszu, Koło Grodzkie PTTK Olkusz, Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Olkusz. Cele rajdu to między innymi: przedstawienie historii walk oddziału partyzanckiego „Surowiec” 23 Śląskiej Dywizji Piechoty AK, uczczenie 100 rocznicy urodzin Gerarda Woźnicy „Hardego”, upowszechnianie wiedzy na temat działań wojennych na ziemi olkuskiej i upamiętnienie ofiar hitlerowskich represji.

Dwudziestokilometrowa trasa rajdu wiodła z Ryczówka przez Hucisko Kwaśniowskie, Bory Kwaśniowskie, Krzywopłoty, Góry Bydlińskie, Dłużec do Wolbromia. Jedną z drużyn biorących udział w rajdzie byli „Jeżowiacy” ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jeżówce. Uczniowie weszli w rolę konspiratorów pomagających partyzantom „Hardego”. Po drodze musieli wykonywać różne zadania przygotowane dla nich przez rekonstruktorów ze Światowego Związku Żołnierzy AK. Młodzieży bardzo przypadła do gustu ta żywa lekcja historii. Trzeba było np. przedostać się przez granicę między III Rzeszą a Generalnym Gubernatorstwem, rozszyfrowywać tajne rozkazy, zdobyć broń i dostarczyć ją „Hardemu”, czy rozbroić bandę przeciwników. Pierwszy dzień rajdu zakończyliśmy na wolbromskim rynku, gdzie wieczorem obejrzeliśmy rekonstrukcję Akcji na Wolbrom.

30 września uczestniczyliśmy we Mszy św. w intencji naszej ojczyzny i tych, którzy polegli w jej obronie. Następnie w Domu Kultury w Wolbromiu odbyło się podsumowanie rajdu i ogłoszenie wyników rywalizacji. Okazało się, że drużyna z SP w Jeżówce zakończyła rajdową rywalizację na zaszczytnym pierwszym miejscu.

 

 

Organizatorzy: M. Makowski. H. Makowska

październik:

„DUCH SKRZYNI I RÓŻNORODNOŚĆ KULTUR EUROPY”- SPEKTAKL TEATRALNY

03.10.2017. uczniowie klas młodszych mieli okazję obejrzeć spektakl teatralny pt. „Duch skrzyni i różnorodność kultur Europy” w kinie Wolbrom. Sztukę przygotowali aktorzy Polskiego Teatru Muzycznego. Dzieci poznały historię 9-letniego Kuby, który przypadkowo uwolnił złego ducha skrzyni (żywiącego się strachem, nienawiścią, bólem i łzami). Wspólnie z Puszkiem – psem Kuby, odbyliśmy podróż po krajach Europy w celu odszukania największego skarbu świata. Byliśmy w Niemczech, we Francji, Hiszpanii, Anglii i we Włoszech. Dzięki naszej pomocy i rezolutnego byczka Hose, Kubie udało się zwyciężyć ducha. Zły duch stracił moc, pokonaliśmy go dobrym słowem.

Organizatorzy: H. Makowska, E. Misiek, D. Mól

październik:

KONKURS PLASTYCZNY

W związku z przypadającą 15 października dwusetną rocznicą śmierci Tadeusza Kościuszki - polskiego bohatera narodowego, ogłoszono konkurs plastyczny: "Tadeusz Kościuszko - jak dziś postrzegam patrona mojej szkoły" organizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Sędziszowie. W konkursie wzięły udział uczennice: Magdalena Dziubdziela, Natalia Dela, Weronika Madej i Sandra Stojek, które wykonały portrety Naczelnika powstania.

Organizatorzy: M. Makowski. E. Misiek

pażdziernik:

ŚWIĘTO ZIEMNIAKA

Ziemniak jest pospolitym, ale również wspaniałym warzywem, przyrządzanym w naszych kuchniach na różne sposoby. 02.10.2017 z jego udziałem w naszej szkole odbyło się ,,ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA’’ Główną atrakcją była degustacja ,,DUSZAKÓW’’ przygotowana na świeżym powietrzy przez rodziców. Wybrano KRÓLA, KRÓLOWĄ I KSIĘŻNICZKĘ JESIENI. Za piękne jesienne stroje nagrody wręczyła pani dyrektor Bożena Szatan. Bardzo dziękujemy RODZICOM za pomoc w organizacji przyrządzonych ziemniaków, które smakowały jak potrawy z najlepszej kuchni świata. Dziękujemy.

Organizatorzy: H. Makowska, A. Barczyk, D. Mól

pażdziernik:

DZIEŃ CHŁOPAKA

Z okazji DNIA CHŁOPAKA dziewczyna naszej szkoły przygotowały życzenia, niespodzianki dla naszych chłopców.

Z okazji Dnia Chłopaka wiele uśmiechów, a mało złości, jak najmniej smutków, dużo radości, długich wakacji i moc słodyczy. Tego każda dziewczyna Ci życzy.

Organizatorzy: A. Barczyk, A. Wójcik

październik:

ODBLASKOWA SZKOŁA

W ramach projektu ODBLASKOWA SZKOŁA uczniowie naszej szkoły wykonali klasowe gazetki, które były efetem lekcji wychowawczych na temat bezpieczeństwa.

Organizatorzy: H. Makowska, E. Micyk

październik:

DZIEŃ PAPIESKI

Jak co roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 17 Dnia Papieskiego -" Idźmy naprzód z nadzieją " . Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego jest cytatem z Listu Apostolskiego "Na początku Nowego Tysiąclecia"- dokumentu podpisanego przez św. Jana Pawła II 6 stycznia 2001 roku. Były wypowiadane przez św. Jana Pawła II wielokrotnie, zwłaszcza w perspektywie Wielkiego Jubileuszu Roku 2000. Św. Jan Paweł II w omawianym zakończeniu odwołuje się do nadziei. Uczniowie klasy VI i VII przedstawili drogę papieża Polaka - od rodzinnych Wadowic aż po jej kres- prezentując fragmenty jego wspomnień, myśli i poezji oraz utwory polskich wieszczów, na których wzrastał i które mu towarzyszyły przez całe życie. Przeprowadziliśmy również konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II, w którym wzięli udział uczniowie klas IV- VII.

Organizatorzy: E. Misiek

październik:

DZIEŃ NAUCZYCIELA

13 października 2017 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą przybyli uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi . Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy VII, którzy piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.

Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Bożena Szatan i ksiądz proboszcz Antoni Kazior. Mówili oni o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Pani dyrektor podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Nagrodę dyrektora szkoły otrzymali: M. Makowski, A. Barczyk, D. Kośmider, A. Wójcik.

Organizatorzy: A. Wójcik

październik:

ZAWODY SPORTOWE

19.10.201 7r chłopcy z naszej szkoły wzięli udział w miejsko-gminnych zawodach w halowej piłce nożnej. Zajęli IV miejsce. Gratulujemy!

Organizatorzy:H. Makowska

październik:

SZLAKIEM ORLICH GNIAZD

16 października uczniowie naszej szkoły, po krótkiej odprawie przed budynkiem szkoły, wyruszyli na wycieczkę krajoznawczo-turystyczną, której celem były zamki Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta na szlaku Orlich Gniazd – jednej z największych atrakcji Jury Krakowsko – Częstochowskiej.

Obejrzeliśmy zamek w Bobolicach i malowniczym szlakiem udaliśmy się w kierunku ruin zamku w Mirowie. Szlak był prosty i nie wymagał od uczniów większego wysiłku. Gorąca czekolada, posiłek i krótki odpoczynek pozwolił zregenerować nam siły i udać się w dalszą drogę. Obejrzeliśmy prezentacje licznych skałek u podnóża Góry Zborów – najwyższego szczytu okolicy.

Przed południem dotarliśmy do Smolenia, gdzie spacerowaliśmy się Doliną Wodącą i weszliśmy na punkt widokowy nad Jaskinią Biśnik. Jaskinia Na Biśniku (obecnie zamknięta dla zwiedzających) to ważne miejsce archeologiczne, ze znaleziskami datowanymi na 500 tys. lat p.n.e. i będącymi najstarszymi na ziemiach polskich śladami bytności człowieka.

Organizatorzy: A. Wójcik

październik:

ODBLASKOWA SZKOŁA

W ramach projektu ODBLASKOWA SZKOŁA uczniowie naszej szkoły wykonali wiele zadań promujących bezpieczeństwo dzieci i dorosłych na drogach.

• Konkurs plastyczny na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

• Konkurs wiedzy o ruchu drogowym.

• Happening promujący bezpieczeństwo uczniów w drodze do i ze szkoły.

• Gazetki klasowe.

• Spotkanie z POLICJĄ.

• Wyposażenie 100% uczniów w elementy odblaskowe.

Celem wyżej wymienionych akcji było przypomnienie i zwrócenie szczególnej uwagi na obowiązek noszenia odblasków oraz promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

Organizatorzy: H. Makowska, E. Micyk

listopad:

Spektakle profilaktyczne

Dnia 10.09.2017r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć spektakle profilaktyczne ,,Kolczasta przyjaźń’’ i ,,Prawdziwy skarb’’ mówiące o szacunku, tolerancji i przyjaźni. Teatrzyki połączone były z prelekcją na temat pozornie ,,błahej” odmienności w wyglądzie czy ubiorze, która nierzadko staje się przyczyną dziecięcych dramatów-wyśmiewania, dyskryminacji i wykluczenia z grupy. Promowały poczucie własnej wartości, kształtując umiejętność komunikowania się i współdziałania. Aktorzy zwrócili uwagę na to, że o wartości człowieka stanowią jego cechy i postępowanie, a nie wygląd zewnętrzny.

Organizatorzy: SP Jeżówka

listopad:

ŚNIADANIE DAJE MOC

08.11.2017 Klasy 0-III wzięły udział w PROGRAMIE PROMUJĄCYM ZASADY ZDROWEGO ODŻYWIANIA

Była to świetna zabawa dzięki, której najmłodsi nauczyli się jak ważne jest codzienne zdrowe śniadanie. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Dziękujemy Rodzicom za pomoc.

Organizatorzy: D. Mól, A. Barczyk, H. Makowska

listopad:

KONKURS PLASTYCZNY

Uczennice naszej szkoły Natalia Dela i Martyna Prowancka wzięły udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu. Organizowany konkurs miał na celu upamiętnienie bitwy pod Krzywopłotami, Załężem i Bydlinem. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęli: pani poseł Lidia Gądek, Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom pan Adam Zielnik, wójt gminy Klucze pan Norbert Bień oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Dłużcu pan Krzysztof Szczepankiewicz.

Organizatorzy: A. Wójcik, E. Misiek

listopad:

I GMINNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ „WYŚPIEWANA NIEPODLEGŁOŚĆ”.

9 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Wierzchowisku odbył się I Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej „Wyśpiewana niepodległość”.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wystąpiło w nim ponad 70 wykonawców.

Naszą szkołę reprezentowały:

uczennice klasy II - Kinga Gajewska, Paulina Madej, Natalia Misiek.

uczennice klasy III - Klaudia Kotnis, Natalia Papaj, Aleksandra Misiek,

oraz uczennice klasy VI - Zuzanna Rams i Karina Kleczko.

Organizatorzy:D. Mól, E. Misiek

listopad:

KONKURS PLASTYCZNY

Martyna Prowancka wzięła udział w drugiej edycji konkursu plastycznego "Dbamy o nasze miasto - walczymy ze smogiem", skierowanego do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Zadaniem konkursowym było wykonanie maski antysmogowej – praca przestrzenna. Konkurs został objęty honorowym patronatem m. in. Wojewody Małopolskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego - Jacka Krupy, Prezydenta Miasta Krakowa, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, Rady Dzielnicy IV Krakowa.

Spośród kilkuset nadesłanych prac, komisja wybrała kilkadziesiąt najbardziej interesujących. Martyna zdobyła wyróżnienie. Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się 29 listopada o godz. 10:00 w Prywatnej Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Kluczborskiej 3 w Krakowie. Gratulujemy!

Organizatorzy: A. Wójcik

listopad:

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W tym roku przypada 99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe. Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 r. kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. Polska zniknęła z mapy Europy i świata w 1795 roku gdy Rosja, Prusy i Austria dokonały trzeciego rozbioru Polski. Dopiero I wojna światowa dała ojczyźnie szansę na walkę o niepodległość,

Wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcji poświęconej historii odzyskania niepodległości i życiu Józefa Piłsudskiego. Obejrzeli prezentacje multimedialną i wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne.

Nasi uczniowie: Weronika Madej, Wiktoria Gajewska i Mateusz Bąk wspólnie ze swoimi opiekunami Panią dyrektor B. Szatan, A. Wójcik i M. Makowskim uczestniczyli w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Po mszy św. za ojczyznę wszyscy uczestniczyli w składaniu kwiatów pod pamiątkową tablicą wmurowaną w ścianę wolbromskiej strażnicy OSP, poświęconą Józefowi Piłsudskiemu z racji jego pobytu na Ziemi Wolbromskiej 100 lat temu.

Organizatorzy: A. Wójcik, M. Makowski

listopad:

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

Uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców wzięli udział w warsztatach bożonarodzeniowych. Zajęcia odbyły się na terenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Witowicach. Wspólnie z podopiecznymi zakładu dzieci poznały technikę odlewania z gipsu, sposoby wypalania i dekorowania prac. Wszyscy uczniowie byli bardzo zaangażowani w wykonanie własnej szopki.

Organizatorzy: A. Wójcik

listopad:

Konkurs biblijny

XXIII Konkurs biblijny dla szkół podstawowych odbył się w Szkole Podstawowej w Kąpielach Wielkich. Udział wzięły uczennice naszej szkoły: Sandra Stojek kl.VII i Martyna Stojek kl.VI. Przygotowywały się do konkursu z Ew. św. Marka.

Organizatorzy: E. Misiek

listopad :

ANDRZEJKI- DYSKOTEKA

Organizatorzy: E. Micyk, E. Misiek, A. Wójcik

listopad:

EKO- MASKA

W środę 29 listopada w Prywatne Szkole Podstawowej nr 2 odbyła się gala konkursu plastycznego pt. „Dbamy o nasze miasto-walczymy ze smogiem”. Była to już druga edycja międzyszkolnego konkursu. W tym roku uczniowie wykonywali projekty maski antysmogowej.

Uroczystość rozdania nagród zaszczyciła dyrektor Szpitala Jana Pawła II, pani Anna Prokop-Staszecka. Opowiedziała zebranym, jak bardzo ważna jest walka ze smogiem, jaki wpływ ma zanieczyszczone powietrze na nasze zdrowie. Przewodniczący jury pan Piotr Jargusz gratulował autorom prac wspaniałej wyobraźni i zaangażowania. Wyróżnienie w tym konkursie zdobyła Martyna Prowancka.

Organizatorzy: A. Wójcik

listopad:

Nauka programowania z Photonem.

14 listopada odbyła się w naszej szkole lekcja pokazowa z wykorzystaniem Photona, robota edukacyjnego. Dzięki niemu uczniowie mogą stawiać pierwsze kroki w nauce programowania, ucząc się kodowania i logicznego myślenia. Zajęcia poprowadziła przedstawicielka wydawnictwa MAC. Wzięły w nich udział klasy 0-IV. Urządzenie wzbudziło ogromne emocje i zainteresowanie wśród dzieci. Robot wykonywał zadane przez nich polecenia – poruszał się do przodu, skręcał, zmieniał kolory i wydawał dźwięki. To była wspaniała przygoda z programowaniem.

Organizatorzy: Dyrektor szkoły. Bożena Szatan

 

grudzień:

POWIATOWY KONKURS WIEDZY O HIV I AIDS

Uczniowie naszej szkoły: Katarzyna Pietrzyk, Weronika Madej, Maciej Wymazała w dniu 1 grudnia wzięli udział w konkursie wiedzy na temat HIV. Konkurs miał na celu pogłębienie wiedzy uczniów na temat problematyki HIV/AIDS, sposobów zapobiegania, kształtowanie pozytywnych postaw wobec ludzi żyjących z HIV i chorych na AIDS oraz odpowiedzialności za życie i zdrowie własne oraz bliskich.

Z inicjatywy Starosty Olkuskiego oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Olkuszu w ramach obchodów Światowego Dnia AIDS zorganizowany został KONKURS WIEDZY O HIV I AIDS pn. „Gdy wiesz wszystko o wirusie, możesz przeciwstawić mu się” dla uczniów klas 7 szkół podstawowych oraz uczniów klas 2 i 3 gimnazjów z terenu powiatu olkuskiego.

Organizatorzy: A. Wójcik

grudzień:

JEDEN GROSZ ZNACZY NIEWIELE, ALE GÓRA GROSZA JEST NAJWIĘKSZA NA ŚWIECIE.

Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w naszej szkole odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Najważniejszym celem jest działanie edukacyjne – pokazanie dzieciom, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Za pomoc i wsparcie dziękujemy!

Organizatorzy: A. Wójcik

grudzień:

POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY EKO- ANIOŁ

Zespół Szkół Specjalnych w Olkuszu zorganizował konkurs plastyczny „ EKO – ANIOŁ” , który skierowany był do szkół podstawowych z terenu powiatu olkuskiego. Przedmiotem konkursu było wykonanie przestrzennego anioła bożonarodzeniowego z materiałów ekologicznych.

Celem przedsięwzięcia było kultywowanie tradycji Bożego Narodzenia, rozwijanie wyobraźni, kreatywności oraz ekspresji plastycznej dzieci i młodzieży inspirowanej świętami, propagowanie wykorzystywania surowców naturalnych, jako materiałów bezpiecznych dla środowiska.

Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie wzięli udział w tym konkursie. Startowali w trzech grupach wiekowych: uczniowie klas I - III , uczniowie klas IV – V, uczniowie klas VI – VII. Każda grupa wiekowa z danej placówki miała prawo do zgłoszenia w konkursie trzech prac plastycznych zgodnych z tematem konkursu.

Wśród nagrodzonych znaleźli się:

W kategorii klas I-III miejsce I zajęła Aleksandra Misiek (praca pod kierunkiem D. Mól).

W kategorii klas VI-VII miejsce III zajęła Martyna Prowancka (praca pod kierunkiem A. Wójcik).

Wyróżnienie zdobył Jan Kyzioł (praca pod kierunkiem E. Misiek).

Gratulujemy!

Organizatorzy:D. Mól, E. Misiek, A. Wójcik

grudzień:

KIERMASZ KSIĄŻKI

W naszej szkole staramy się podtrzymywać i rozwijać zainteresowania czytelnicze dzieci poprzez odpowiedni dobór literatury, organizowanie spotkań z książką. Każdego roku organizowany jest na terenie naszej szkoły KIERMASZ TANIEJ KSIĄŻKI . Organizując takie akcje mamy na celu przede wszystkim zaszczepić w dzieciach miłość do książek, ukazać piękno dziecięcej literatury.

Organizatorzy: A. Wójcik

grudzień:

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Mikołajki to wyjątkowy dzień, który kochają szczególnie dzieci, bowiem otrzymują długo oczekiwane prezenty od Świętego Mikołaja. W tym roku Mikołaj nie zapomniał również o uczniach naszej szkoły. Byliśmy grzeczni, uczyliśmy się w miarę swoich możliwości, więc Mikołaj odwiedził naszą szkołę i wręczył dzieciom paczki. Obiecał, że za rok znów zagości. Czekamy!

Organizatorzy: SP Jeżówka

grudzień:

WIEM CO JEM !

Prelekcję przeprowadził dietetyk Arkadiusz Kucharski z Wolbromia. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak obliczając współczynnik masy ciała (BMI), sprawdzić, czy mają prawidłową wagę. Pan dietetyk, opowiedział też, jak powinny wyglądać posiłki ucznia w ciągu dnia, kiedy powinny być spożywane i jakie artykuły spożywcze powinny zawierać, aby były wartościowe, sprzyjały zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Doradził, z jakich produktów lepiej zrezygnować. Na koniec uczestnicy prelekcji przekonali się doświadczalnie, ile szkodliwego cukru zawierają niektóre popularne i tak bardzo lubiane przez nas przekąski i napoje.

Organizatorzy: SP Jeżówka

grudzień:

AKCJA POMOCNA DŁOŃ

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom i pracownikom szkoły za pomoc rzeczową dla Ochronki w Wolbromiu. Okazane wsparcie pozwoli podopiecznym spędzić święta w radości, wiedząc, że jest ktoś kto pomaga. Warto nieść pomoc innym.

Organizatorzy: E. Barczyk, A, Wójcik, M. Makowski

grudzień:

Konkurs plastyczny

W dniu 20 grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej w Chełmie odbyło się rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Adama Zielnika "Ty, który rodzisz się w śnieżynach ludzkich serc". Z naszej szkoły udział wzięło 11 uczniów od 0-VII klasy. Uczennice klasy IV : Klaudia Nowak zdobyła - II miejsce Natalia Dela - wyróżnienie

Organizatorzy: E. Misiek

grudzień:

WIGILIA SZKOLNA

Wigilia szkolna- to szczególny dzień dla uczniów , nauczycieli , pracowników szkoły a szczególnie dla rodziców. 22 grudnia 2017r. o godz.11:00 zebraliśmy się w przepięknie udekorowanej sali gimnastycznej. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: Ksiądz Proboszcz Antoni Kazior, Burmistrz Miasta i Gminy Adam Zielnik, Poseł na Sejm RP Lidia Gądek, Społeczny Doradca Burmistrza MiG Bożena Konieczna, Dyrektor Biura Poselskiego p. L. Gądek Tomasz Bargiel, Sołtys wsi Iwona Żelazny, Przewodniczący Rady Sołeckiej Robert Stojek.

Pani dyrektor Bożena Szatan powitała wszystkich i zaprosiła do obejrzenia " Jasełek" w wykonaniu młodych aktorów z klas IV-VII. Hasło tegoroczne to, BOŻE NARODZENIE - mimo wszystko. Przesłanie treści tegorocznych jasełek ukazuje, że codzienne zabieganie, praca , brak czasu dla najbliższych przysłaniają to co jest ważne. Zapominamy, że Boże Narodzenie to nie tylko zewnętrzna oprawa, ale coś cenniejszego, że rodzi się Bóg.Zatrzymaj się, pomyśl o swoich najbliższych, podziel się dobrym słowem, miłością, może ktoś mieszka obok i potrzebuje Cię. Całość występów przeplatana pięknymi kolędami i pastorałkami. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni wielkimi brawami.

Następnie pani dyrektor złożyła świąteczne i noworoczne życzenia. Uczestnicy uroczystości przełamali się opłatkiem i zasiedli do wspólnej wieczerzy podczas której, delektowali się potrawami przygotowanymi przez nieocenionych rodziców. Po wyśmienitym posiłku rozeszliśmy się do domów, aby wrócić z nowymi siłami już w 2018 roku. Serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy pomagali w przygotowaniu tej przepięknej uroczystości.

Organizatorzy: E. Misiek, E. Micyk

styczeń:

Konkurs plastyczny

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Dom Kultury w Wolbromiu "Bombka choinkowa", uczennica Amelia Żelazny zdobyła wyróżnienie.

Organizatorzy: E. Misiek

styczeń:

"BOŻE NARODZENIE MIMO WSZYSTKO"

Jasełka pod hasłem "Boże Narodzenie mimo wszystko" wystawili młodzi aktorzy z klas IV- VII w dniu Trzech Króli w kościele parafialnym. Treścią tegorocznych jasełek jest zabieganie, zakupy oraz inne zajęcia, które przysłaniają najważniejsze wydarzenie związane z Bożym Narodzeniem. Słuchacze oglądali z wielka zadumą a nawet z łezką w oku, po występie młodzi aktorzy otrzymali duże brawa. Serdeczne podziękowania dla księdza proboszcza Antoniego Kazior za piękne podsumowanie i ciepłe słowa oraz słodki upominek.

Organizatorzy: E. Misiek

styczeń:

Konkurs JASEŁKA

Konkurs  "Jasełek" w DK Wolbrom  odbył się  10.01.2018r. Udział wzięło kilkanaście szkół  z gminy. Uczniowie naszej szkoły wystąpili z przedstawieniem pt. "Boże Narodzenie mimo wszystko" - zdobyli  wyróżnienie.

Organizatorzy: E. Misiek

 

 

 


 
 

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Jeżówce

Aktualizacja: Agata Wójcik   © Robert Wójcik